Studia przypadków

Niskopodłogowe na najwyższym poziomie [ilustracja do artykułu] Czy Polska może mieć swoją gwiazdę motoryzacji? Oto historia Solaris Bus & Coach S.A. - rodzimej firmy, która od wielu lat, z kompletnym produktem i pod własną marką odnosi sukcesy także poza Polską, w tym na bardzo konkurencyjnym rynku niemieckim!

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Inne studia przypadków

Inne studia przypadków

  • 2007-06-20 Bo każde biuro jest inne...
...to motto firmy Helikon, która ponad dziesięć lat temu postawiła na profesjonalizm i potrzeby klienta. Dziś jest liderem na rynku dystrybutorów mebli biurowych w Polsce.

Na początku lat dziewięćdziesiątych Robert Bunicz - obecny właściciel firmy, urządzając swój gabinet upatrzył sobie zestaw mebli gabinetowych Fenix, produkowanych przez Jarocińskie Fabryki Mebli. Okazało się jednak, że zamówienie oraz sprowadzenie tego zestawu do Warszawy było problemem. W Warszawie... więcej

  • 2007-05-30 PoGGadajmy przez Gadu-Gadu
Codziennie przez serwery Gadu-Gadu użytkownicy przesyłają kilkaset milionów wiadomości. W sekundzie zalogowanych jest blisko milion osób, a w ciągu jednego dnia z komunikatora korzysta trzy miliony osób. Od 23 lutego 2007 roku Gadu-Gadu S.A. jest notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Wszystko zaczęło się od SMS-ów wysyłanych przez Internet.

Historia Gadu-Gadu rozpoczęła się 7 lat temu na początku tzw. „boomu internetowego”. Było to w marcu 2000 roku. Właśnie wtedy z inicjatywy ?ukasza Foltyna powstała firma SMS-Express.com. Spółka początkowo oferowała program SMS-Express, służący tylko do wysyłania SMS-ów przez Internet. więcej

  • 2007-05-16 Aaaby kupić mieszkanie…
Profesjonalizm, troska o klienta i zaangażowanie pracowników firmy Polanowscy Nieruchomości Sp. z o.o. zdecydowały o sukcesie tej rodzinnej firmy.

W 1988 roku Zofia Polanowska założyła jedną z pierwszych w Warszawie agencję nieruchomości. Obecnie prezesem jest Adam Polanowski. Firma skupia się przede wszystkim na usługach wyceny nieruchomości, analizy rynku oraz doradztwa inwestycyjnego.

Marka Polanowscy jest bardzo rozpoznawalna także w branży pośrednictwa...
więcej

  • 2007-04-20 Kremowy sukces
Ziaja to marka kosmetyków, która obejmuje szeroką gamę nowoczesnych produktów do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, bazujących na naturalnych składnikach oraz recepturach tworzonych w oparciu o farmaceutyczne doświadczenie.

Kosmetyki Ziaja są obecne na polskim rynku już od ponad osiemnastu lat. Założyciel Zenon Ziaja po dwudziestu latach pracy w aptece postanowił otworzyć swoje własne przedsiębiorstwo. Pasją i entuzjazmem Zenon Ziaja szybko zaraził swoją rodzinę. Żona stała się niezastąpionym partnerem w interesach, a także nieustannie... więcej

  • 2007-02-06 Zarezerwowane dla LPP
Te ubrania zna cała Polska. Jednak nie wszyscy wiedzą jak powstała marka Reserved i czemu zawdzięcza tak ogromny sukces.

Reserved to marka należąca do firmy LPP. Początki działalności sięgają 1990 roku. Wtedy właśnie obecny prezes Marek Piechocki i Jerzy Lubianiec założyli Przedsiębiorstwo Handlowe „Mistral" s.c. LPP powstało w 1995 roku. Początkowo, działalność ograniczała się do handlu gotową odzieżą sprowadzaną z Chin.... więcej