Studia przypadków

W zintegrowanej sali operacyjnej [ilustracja do artykułu]

Firma Alvo ze Śmigla zaczęła jako producent mebli gastronomicznych, a dziś bez kompleksów konkuruje na najbardziej wymagających rynkach, oferując zaawansowane rozwiązania dla sal operacyjnych i szpitali.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Inne studia przypadków

Inne studia przypadków

  • 2008-01-29 Allegro.pl – interes on-line
QXL Poland, właściciel portalu Allegro.pl, to lider polskiego handlu elektronicznego. Tysiące towarów, ponad 7 mln. zarejestrowanych użytkowników i dogodności handlu internetowego (szybkość, dostępność 24x7) sprawiają, że Allegro.pl jest wyjątkowym miejscem w polskim Internecie.

QXL Poland jest pionierem aukcji internetowych w Polsce. Pierwsze aukcje on-line ruszyły w grudniu 1999 roku. Twórcą i pomysłodawcą serwisu jest mieszkający od kilkunastu lat w Polsce Holender Arjan Bakker, który wspólnie z wówczas 19-letnim zapalonym programistą Tomkiem Dudziakiem stworzyli i... więcej

  • 2007-10-26 Harmonia piękna i natury
Firma Bielenda Kosmetyki Naturalne powstała w 1990 roku. Początki firmy były podobne do początków wielu innych, budujących dzisiejszy polski rynek – nowatorski pomysł, intuicja i zaangażowanie całej rodziny. Bielenda jest obecnie jednym z wiodących krajowych producentów kosmetyków.

Wizytówką firmy jest centrum odnowy Bielenda SPA - miejsce, w którym można odpocząć i poddać się kompleksowej pielęgnacji twarzy i ciała. Proponuje autorskie zabiegi, które wykonuje bardzo doświadczony i wykwalifikowany personel. Do zabiegów używana jest naturalna woda, pochodząca z własnego,... więcej

  • 2007-10-08 Sukces z puzzli
Z małej rodzinnej firmy Trefl stał się liderem na rynku zabawek w Polsce. Sukces zawdzięcza dbałości o jakość oraz pasji swojego zespołu.

Firma Trefl powstała w lipcu 1985 roku. Jej założycielem jest Kazimierz Wierzbicki. Przez lata z małej rodzinnej firmy zmieniła się w duże, dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, które zatrudnia kilkaset osób i dba o ich rozwój zawodowy.

Sukces Trefla związany jest między innymi z...

więcej

  • 2007-07-10 Hoop po napój
Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było przypuszczać, że HOOP S. A. osiągnie tak duży sukces. Obecnie firma jest w czołówce producentów napojów i oferuje blisko dwieście różnych produktów.

Firma rozpoczęła swoją działalność w 1992 roku w Bielsku Podlaskim od produkcji pierwszych napojów HOOP. Wówczas produkowano 2,5 tys. butelek napojów na godzinę. Od początku zarządza nią prezes Dariusz Wojdyga. W 1996 roku dołączył prezes Marek Jutkiewicz. W 1993 roku firma przyjęła nazwę HOOP... więcej

  • 2007-06-20 Bo każde biuro jest inne...
...to motto firmy Helikon, która ponad dziesięć lat temu postawiła na profesjonalizm i potrzeby klienta. Dziś jest liderem na rynku dystrybutorów mebli biurowych w Polsce.

Na początku lat dziewięćdziesiątych Robert Bunicz - obecny właściciel firmy, urządzając swój gabinet upatrzył sobie zestaw mebli gabinetowych Fenix, produkowanych przez Jarocińskie Fabryki Mebli. Okazało się jednak, że zamówienie oraz sprowadzenie tego zestawu do Warszawy było problemem. W Warszawie... więcej