Studia przypadków

W zintegrowanej sali operacyjnej [ilustracja do artykułu]

Firma Alvo ze Śmigla zaczęła jako producent mebli gastronomicznych, a dziś bez kompleksów konkuruje na najbardziej wymagających rynkach, oferując zaawansowane rozwiązania dla sal operacyjnych i szpitali.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Inne studia przypadków

Inne studia przypadków

  • 2010-06-29 Marka z prawdziwej skóry
Firma OCHNIK jest wiodącym polskim producentem odzieży skórzanej. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1989 roku przez dwóch braci Ochnik. Profesjonalna kadra i dbałość o jej kompetencje, a także duże zaangażowanie ze strony pracowników to kluczowe atuty firmy.

Pomysł założenia firmy wyszedł od dwóch braci – Jacka i Cezarego Ochnika, którzy wzorując się na przykładzie sławnych włoskich manufaktur postawili sobie za cel stworzenie rodzinnego przedsiębiorstwa, które zdobędzie uznanie dzięki najwyższej jakości swoich wyrobów.

Efekty...

więcej

  • 2009-03-03 Zapaleni inżynierowie z MEDCOM
Firma MEDCOM jest liderem rynku urządzeń do przemysłowego zasilania awaryjnego. Z garażowej mikrofirmy założonej przez zapalonych inżynierów pod koniec lat 80-tych spółka rozwinęła się do przedsiębiorstwa średniej wielkości.

MEDCOM regularnie bierze udział w targach branżowych i zdobywa liczne nagrody za opracowane przez własnych inżynierów urządzenia energoelektroniczne. W 2008 roku znalazła się na 152 pozycji w rankingu "Diamenty Forbesa 2008" w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

Firma, która dostarcza m.in. własne,...

więcej

  • 2008-11-12 Polska firma z włoskim smakiem
Dominium Pizza jest znaną polską siecią restauracji, serwującą potrawy kuchni włoskiej. Profesjonalizm i inwestycja w pracowników zadecydowały o sukcesie firmy.

Dominium Pizza powstała w kwietniu 1993 roku. Właśnie wtedy 25-letni Tomasz Plebaniak, Prezes Zarządu Dominium S.A. otworzył pierwszy lokal w Warszawie przy ulicy Złotej. Klienci mogli spróbować ręcznie wyrabianej pizzy, przyrządzanej według oryginalnej włoskiej receptury.

Obecnie w całej Polsce działa...

więcej

  • 2008-05-08 Ceramiczny sukces
Ceramika Paradyż to potentat na rynku ceramiki budowlanej. Początki tej polskiej firmy - wówczas jeszcze małego biznesu - sięgają 1989 roku.

Wzornictwo płytek ze znakiem Paradyża wpisuje się w światowe trendy – pracują nad tym polscy specjaliści i włoskie biura projektowe. Paradyż prezentuje swoje wyroby na całym świecie. Uczestniczy w targach w Poznaniu, Kijowie, Moskwie, Brnie, Monachium, Walencji oraz w Bolonii, gdzie zbiera się czołówka... więcej

  • 2008-04-10 Hexeline
Hexeline to jedna z ulubionych ekskluzywnych marek odzieżowych Polek. Firma istnieje już ponad 20 lat, koncentruje się na kreowaniu mody dla wymagających i eleganckich kobiet.

Firma powstała w 1981 roku. Od tego czasu rozwinęła sieć własnych salonów firmowych w Polsce i za granicą. Tym, co najbardziej wyróżnia wyroby Hexeline to własny, niepowtarzalny styl, najwyższej jakości tkaniny, krój i wykonanie. Kolekcje Hexeline to efekt wyczucia stylu i reagowania na trendy mody... więcej