Studia przypadków

W zintegrowanej sali operacyjnej [ilustracja do artykułu]

Firma Alvo ze Śmigla zaczęła jako producent mebli gastronomicznych, a dziś bez kompleksów konkuruje na najbardziej wymagających rynkach, oferując zaawansowane rozwiązania dla sal operacyjnych i szpitali.

więcej Przeczytaj całą historię inne Inne historie sukcesu

Akademia PARP > Aktualności

Wszystkie wiadomości

  • 2012-01-12 Kopalnia wiedzy w e-learningu!
    Co mówi sztuczna inteligencja o ... umiejętnościach osobistych?
Akademia PARP to kopalnia wiedzy o tym, jak uczą się polscy przedsiębiorcy i pracownicy małych i średnich firm. Ze szkoleń skorzystało już prawie 125 tys. uczestników. Spośród ponad 120 tysięcy odwiedzających portal miesięcznie, każdego miesiąca kilkanaście tysięcy uczestników loguje się na platformę ze szkoleniami. System monitoringu portalu co miesiąc generuje gigabajty raportów o postępach w nauce. Co ciekawego i nowego można znaleźć w takim morzu danych? I jak?

Aby wybrać temat do noworocznego artykułu statystycznego, sięgnęliśmy po techniki data mining. Polegają one na eksploracji masowych danych za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji (do nich wrócimy krótko na koniec artykułu). Celem jest odkrywanie nowych, trudnych do spostrzeżenia „ludzkim...

więcej

  • 2011-12-24 Wesołych Swiąt i Szczęśliwego 2012 Roku!
Wszystkim uczestnikom i absolwentom już 31 szkoleń Akademii PARP, mikro, małym, średnim i dużym oraz planującym nowy biznes, sympatykom, przyjaciołom i ambasadorom społeczności...

...którzy samodzielnie mogą przeprowadzać swoich znajomych przez własne ścieżki w szkoleniach Akademii PARP, życzymy zdrowych, wesołych Świąt oraz szczęśliwego 2012 roku. Oby szkolenia internetowe Akademii PARP pomagały Wam we wszelkich wyzwaniach biznesowych!

Zespół Akademii PARP
więcej

  • 2011-12-09 Społeczności szkoleniowe Akademii PARP
Lubisz się uczyć? Wiele osób „uczenie się” kojarzy z koszmarem szkolnej ławki. I tak od średniowiecza albo dawniej... Akademia PARP od 2006 roku zapewnia najnowocześniejszą formę uczenia się: e-learning, na światowym poziomie. Jednak czas nie stoi w miejscu. Czy masz konto na facebooku albo naszej klasie? Portale społecznościowe to ważny wynalazek Internetu ostatnich lat. Uczymy się nie tylko od nauczycieli i z materiałów, które przygotują. Uczymy się też między sobą, od pasjonatów, wymieniając doświadczenia, zadając pytania... Nadszedł czas na nową rewolucję w uczeniu się. Uczenie się społecznościowe – w Akademii PARP!

W Akademii PARP każdy uczestnik z sektora MŚP, który ukończy szkolenie, ma możliwość założenia swojej społeczności szkoleniowej i zostania jej Ambasadorem. Ambasador zarządza procesem szkoleniowym w swojej społeczności, proponuje ścieżki spośród ponad 200 modułów szkoleń Akademii PARP, programuje...

więcej

  • 2011-11-30 Aaaby znaleźć zagranicznego partnera: atrakcyjnego, solidnego, w sam raz dla Twojej firmy... Przejdź kolejne moduły szkolenia "ABC eksportera"
Wprawdzie w biznesie ślubów się nie bierze, ale zagraniczny partner biznesowy to długoterminowa decyzja. Jeśli inwestujesz swój czas i tak cenne dziś zasoby w działalność eksportową, zdobądź solidną wiedzę o poszukiwaniu zagranicznych partnerów biznesowych oraz prowadzeniu współpracy w nowych modułach szkolenia Akademii PARP "ABC eksportera".

Pierwsze moduły, uruchomione pod koniec października 2011, dają podstawową orientację w korzyściach i zagrożeniach dla firm planujących działalność eksportową, pomagają przygotować do tego ważnego kroku organizację swojego biznesu, zwłaszcza od strony księgowości, marketingu, a także obsługi nowych procedur...

więcej

  • 2011-11-03 Dobra okazja na ekspansję zagraniczną?
    ABC Eksportera: nowe szkolenie Akademii PARP
Myślisz czasem o prestiżu eksportera, zdobywaniu zagranicznych rynków? Sprawdzenie się w innych kulturach, marka rozpoznawalna za granicą - to byłoby coś... Czy Twoja firma jest na to gotowa? Akademia PARP ma coś na tę okazję: nowe szkolenie "ABC Eksportera" już dostępne!

Czas spowolnienia gospodarczego na świecie, kiedy Twoi potencjalni konkurenci na zagranicznych rynkach myślą głównie o tym, jak przetrwać ciężkie czasy, może być idealnym momentem na wejście dla Twojego biznesu.

Oczywiście mała czy średnia firma nie może sobie pozwolić na rozmach, dywersyfikację...

więcej